Powiększanie piersi

12 kwietnia 2013 Powiększanie Piersi - Artykuły  No comments

powiększanie piersi 1

Zabiegi powiększania oraz odtwarzania piersi znane są od kilkudziesięciu lat. Zabiegi tego rodzaju przeprowadzane są u pacjentek, które odczuwają dyskomfort z powodu wyglądu piersi lub przeszły operację usunięcia piersi w wyniku choroby nowotworowej. Początkowo tego rodzaju zabiegi prowadzone były z zastosowaniem implantów sylikonowych. Niestety pierwsze wersje były bardzo zawodne i powodowały liczne problemy. Znane są przypadki pęknięcia implantów oraz powodowania przez nie uczuleń a nawet chorób. W wyniku tego dążono do doskonalenia metod wytwarzania silikonowych implantów. Badania doprowadziły do znaczącego udoskonalenia implantów, dzięki czemu stały się znacznie bardziej bezpieczne. Przypadki efektów niepożądanych stały się bardzo rzadkie i wynikają z niewłaściwego zachowania pacjentek. Medycyna stara się jednak odchodzić od implantowania sztucznych elementów na rzecz stosowania autoprzeszczepów.

Możliwości takie daje obecnie wykorzystanie ludzkich tkanek w szczególności komórek tłuszczowych.  Całość procedury składa się z trzech elementów, które przeprowadzane są w czasie jednego zabiegu.  Powiększanie piersi prowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Pierwszym etapem jest odsysanie tłuszczu z wybranych partii ciała. Następnie w specjalistycznym urządzeniu następuje przefiltrowanie pozyskanych tkanek. W tym procesie pozyskane zostają stabilne komórki, które można z powodzeniem podać pacjentce. Reimplantacja dokonywana jest za pomocą cienkiego wenflonu. Dzięki stosowaniu tego sposobu implantacji praktycznie nie ma widocznych śladów zabiegu w postaci szwów. Również uzyskany efekt jest całkowicie naturalny i nie powoduje wrażenia sztuczności, jakie jest często spotykane w przypadku implantów silikonowych. Naturalny wypełniacz ulega początkowo wchłanianiu przez organizm, lecz wchłanianie ograniczone jest do około sześciu procent podanego preparatu. Powiększanie piersi tą metodą daje również możliwość powtórzenia zabiegu po upływie sześciu miesięcy. Daje to możliwość stopniowego poprawiania wyglądu piersi w zależności od potrzeb.

Najważniejszym powodem stosowania tego rodzaju terapii jest jej całkowite bezpieczeństwo dzięki wykorzystaniu własnych tkanek pacjentki.  Korzystanie z własnych tkanek pacjentów stanowi prawdopodobnie jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin medycyny pozwala, bowiem na wyeliminowanie większości problemów, jakie pojawiają się w czasie implantacji materiałów sztucznych. Naturalne tkanki są również znacznie bardziej trwałe niż wszelkie materiały tworzone przez człowieka.

Leave a reply